Judo klub v Chlumci nad Cidlinou

Lékařské prohlídky

(782 / 10.12.2018 / TrPČ) Lékařské prohlídky a zároveň zátěžové testy se uskuteční ke konci ledna , termín bude upřesněn podle počtu účastníků povinně:

Švecová B.,Baťka J., Sejkora A., Hájek P., Doležalovi 2x,Svobodová A.M., Dvořák D.,Janouchová N., Jahodovi 2x, Švecová P.,Myška, Bělík L.,Pohořalý J.,Horák K., Martinec T., Černá K., Sejkorová N., Frýdová L., Vavřínková K.,Lazarovi 2x, Hlaváček D.,

POKUD CHCE JESTĚ NĚKDO NAHLÁSIT SVOJE DÍTĚ AŤ DÁ VĚDĚT CO NEJDŘÍVE!!!!

Schůze sdružení

(781 / 10.12.2018 / TrPČ) Dne 19.12. od 19hod, proběhne schůze sdružení DDM JK Chlumec nad Cidlinou ,z.s. vše se uskuteční v tanečním sále budovy DDM. Program: - zvolení nových členů a vyřazení neaktivních -shrnutí hospodaření a činnosti za rok 2018 -činnost na rok 2019 ( soustředění, příměstský tábor , závody v zahraničí, Poreč) - diskuze

Poslední trénink

(780 / 10.12.2018 / TrPČ) Dne 21.12.2018 se uskuteční poslední trénink od 15:30hod., a následně možné přespání přes noc, dětičky si budete moc vyzvednout druhý den tj. 22.12. kolem 8-9 hod., sebou věci na spaní , spacák , a nějakou korunu na pizzu.

Ještě jedna změna

(779 / 4.12.2018 / TrPČ) Zítra to jest 5.12. je zrušen i první trénink od 16 hod.

Pozor úprava následujících tréninků

(778 / 29.11.2018 / TrPČ) Chtěl bych Vás informovat, že zítra to je 30.11. bude s důvodů konání Čertovin v DDM zrušen trénink od 17 30 hod. Děti, které chtějí mohou přijít od 16 hod. Trénink budou mít obě dvě skupiny společný. Vzhledem k tomu, že si pro většinu našich dětí 5.12. přijdou čerti domů je úplně v tento den 5.12. zrušen trénink od 17 30 hod.

Závody v Polabské lize – 5. kolo Čáslav

(777 / 26.11.2018 / TrPČ) Za oknem to fouká, listí padá ze stomů, snad je nejlépe sedět doma u kamen a popíjet horký čaj (dospělí spíše grog a "svařák"). Nás se to ale netýká, pokračujeme v přípravě dál a nenecháme tělocvičnu vychladnout. Letošní Polabská liga směřuje do svého finále v Kolíně. Než se tak stane, čekalo nás v sobotu 17. listopadu předposlední dějství na 5. kole v Čáslavi. Naše výprava vyrazila v počtu 21 závodníků, soutěže se účastnilo celkem okolo 250. Kategorie U9 nezávodila, měla na programu dovednostní soutěž.

V kategorii U11 si na "zlato" tentokrát nikdo z našich nesáhl, ale na 2 stříbrné doputovaly k Dominikovi Vilgošovi a Petrovi Bělíkovi. Bronz si odvezla Viktorka Prášilová. V U13 to Lea Frýdová, Kateřina Černá, a Vítek Myška dobojovali až ke stříbrným medailím. První místa obsadily Nikča Sejkorová a Klárka Vavřínkové (ta měla sice jen zápas mimo soutěž, ale poradila si zato se závodnicí z vyšší váhové kategorie). Dvě 3. místa připadla Lence Lazarové a Jiřímu Pohořalému. V kategorii U15 byly ve stejné váhové kategorii Eliška Doležalová a Péťa Švecová. Vzájemný zápas vyzněl pro Péťu, obě pak nenašly recept na vítězství nad dobře připravenou Nelou Benešovou z TJ Start Kolín. Takže Takže ve výsledku byla Eliška 3. a Péťa 2. Zlatou tečku tomu dala Míša Jahodová. Všem, i těm, kterým to na medailovou pozici nevyšlo, ale přesto bojovali, jak nejlépe uměli, gratulujeme za předvedené výkony.

Po 5 kolech to v Polabské lize vypadá následovně: 1. Judoklub pardubice 154 bodů 2. ZŠ Sadová Čáslav 131 bodů 3. DDM JK Chlumec nad Cidlinou 117 bodů 4. Sokol Jihlava 110 bodů

Doufejme, že v sobě naši závodníci najdou ještě poslední zbytky sil a motivace a vydrží v tréninku až do posledního závodu 15.12. v Kolíně, kde se pokusí uhájit aktuální pozici svého klubu a završí tak své celoroční úsilí.

Bělík Ladislav

Samurajská katana v Turnově

(776 / 14.11.2018 / TrPČ) Další závody nás čekaly 10. listopadu v Turnově. Čtyřkolový turnaj se nám v loňském roce vydařil, stali jsme se jeho vytězi. Letos putovní pohár za celkové vítěztví doputoval k pražskému oddílu Sokol Vršovice. Na poslední kolo jsme vyslali 22 zástupců. V hale TSC Turnov se sešlo na 450 závodníků, bojovalo se na 4 tatami. Konkurence se tedy sjela řádná, organizaci bych dal školní známku 2-, kvalitu rozhodčích držel nad hladinou náš domácí trenér Ivan Martinec. V kategorii U9 získal Petr Bernát 3. místo. V Kategorii U11 "zrušili" konkurenci Dominik Vilgoš a Martin Rez a oba získali zlato ve svých váhových kategoiích. V U13 se do finále probojovala Nikča Sejkorová, kde narazila na svoji věčnou soupeřku Viktorii Drahošovou. V letošním roce se spolu již několikrát utkaly, zde to vyznělo opět pro Nikčinu soupeřku, takže pěkné 2. místo. Svá 3. místa k tomu připojily Klárka Vavřínková a Lea Frýdová, za kluky Dan Hlaváček. V kategorii U15 nás zastupovalo trio Péťa Švecová, Michal Bereščák a David Dvořák. Po delší době se zaplnilo prázné místo v kategorii chlapců po postupu Adama Sejkory a Honzy Baťky do dorostu. Michal měl dva soupeře, s oběma svedl vyrovnané zápasy. První zápas prohrál, zato v druhém se do toho opřel a svého soupeře "zahodil" ukázkovým chvatem ura – nage. Na Davida Dvořáka čekalo 5 zápasů. V prvních 3 si se soupeři poradil, v dalších dvou prohrál po drobných zaváháních. Zbylo na něj "bramborové" 4. místo, ale po dobrém výkonu, který je příslibem do příštího roku. Jako poslední převedla svoje kvality Péťa Švecová. Při zápasech vsadila především na svou rychlost a dravost, soupeřky rychle dostala do defenzivy a vyhrála v prvních dvou zápasech. V závěrečném zápasu nastoupila proti zkušené Kateřině Šipanové z USK Praha. Ta ustála její prvotní nástup a technickým způsobem využila jejího zaváhání. Takže pro nás poslední druhé místo. Jak jsem prozradil v úvodu, putovní pohár, kde je i štítek se jmeném našeho oddílu za celkové vítězsví v roce 2017 odputoval do Vršovic, nicméně chválíme všechny naše závodníky, bojovali s nasazením. Výkony našeho oddílu po všech 4 kolech byly završeny celkovým 2. místem za kategorie U13 + U15. Před námi jsou poslední 2 důležité závody – Polabská liga v Čáslavi 17.11. a Kolíně skoro před "Ježíškem" 15.12.2018. Jsme na průběžném 4. místě s 93 body. Před námi je Jihlava s 94 body, Čáslav se 104 body. Vede Judoklub Pardubice s takřka nedostižným náskokem 122 bodů. Takže cvičme dál, dejme do tréninku svoje nasazení a píli. Máme ještě o co bojovat.

VII. ročník turnaje „O Pohár hejtmana Královehradeckého kraje" v Broumově.

(775 / 14.11.2018 / TrPČ) Podzimní série závodů se pomalu blíží ke svému závěru. Přebory a Mistrovství ČR jsou za námi, a tak využíváme možnosti, aby si zazávodila i mladší část našeho oddílu. V sobotu 03.11.2018 jsme proto vyrazili na závody do Broumova s 16 závodníky. Soutěže se účastnilo celkem 190 závodníků ze 20 oddílů, tradičně přijela i velká polská výprava. V turnaji jsme se rozhodně neztratili, získali jsme celkem 3 zlaté, 6 stříbrných a 2 bronzové medaile. Musíme pochválit naše závodníky, kteří bojovali ze všech svých sil. A že to byl turnaj „O pohár hejtmana Královehradeckého kraje" přišel se na nás podívat i sám pan hejtman PhDr. Jiří Štěpán, jež v závěru soutěže našemu sportu popřál něco vřelých slov.

Ženy a starší žákyně

(774 / 1.11.2018 / TrPČ) Republika jedna za druhou. Po přeborech mladších žáků v Ostravě 20.10.2018 jsme se do tohoto hornického města vydali na druhý den znovu, a to v neděli 21.10.2018, kdy nás jeli reprezentovat starší žákyně Michaela Jahodová, Eliška Doležalová, Petra Švecová a Anna Marie Svobodová. Tato trojice mě mile překvapila perfektním rozcvičením, které odpovídalo vzornou přípravou na zápas. Všechny zůstaly soustředěné a mezi zápasy dodržovaly pitný režim. Nepodcenily ani rychlé pauzy na čerstvém vzduchu, protože v hale bylo nedýchatelno. Po celou dobu si hlídaly svoje zápasy a byly celkově velmi disciplínované. Všechno prostě klapalo jako hodinky a já jsem měl od začátku dobrý pocit, že holky odvedou na žíněnce tu nejlepší práci. První do zápasů nastoupila Anna Marie Svobodová. Když jsem viděl Aničky soupeřky, vybavila se mi scéna z filmu Rocky 4, ve které ruský trenér řekl: ,, Američan je malý a slabý, znič ho.“ Pokud jsme nechtěli, aby naši Aničku zničili, měla jedinou možnost. Jít do každého zápasu jako kdyby byl její poslední. Tak se i stalo. Anna svojí rychlostí a odhodláním překvapila každou soupeřku. Nedávala jim moc prostoru a nasadila svoji nejsilnější zbraň, chvat zvaný Ogoši. Anička se s 2 výhrami a 2 prohrami umístila na bodovatelném 7. místě. Toto umístění zároveň spojila s nejlepším iponem z celého z dne, který byl bodován publikem velkým aplausem. Ve stejné kategorii do 52 kg jsme měli ještě jedno želízko v ohni Petru Švecovou. Petra je výborná v obraných chvatech, což ví i mnoho jejich soupeřek. Dalo se tedy předpokládat, že se na ní během roku připravovaly. Bylo to značně vidět na závodech v Brně, Teplicích a dalších místech, kde Péťa moc nezazářila. Z toho důvodu jsme se soustředili na důslednou kumi katu a aši wazu. Vysvětlení pro laijky. Jedná se o pohyb po žíněnce, boj o úchop a nožní chvaty. Péťa mě potěšila, když zkoušela hodně technik, které jsme od září trénovali a ještě víc, když na ně vyhrávala. Nejvíce u ní oceňuji práci na zemi, kdy ji soupeřka hodila a Péťa prohrávala na wazari. Nevzdala to, přešla do útoku a soupeřku chytla do držení, díky kterému vyhrála. Péťa se s 3 výhrami a 2 prohrami umístila na krásném 5 místě.

Další v řadě byla Eliška Doležalová, která přešla do těžší váhové kategorie 57kg. Eliška se s touto váhou ještě zžívá. V každém zápase jí chyběl kousek štěstí, protože předváděla vyrovnané zápasy a ukázala, že do příštího roku bude obávanou soupeřkou. S 1 výhrou a 2 prohrami se umístila na 7. místě.

A poslední, se svojí muší vahou do 40kg, přišla na řadu Míša Jahodová. Míša si přála, aby měla jen dvě lehké soupeřky. Jako trenér jsem si přál, i když bych asi neměl, naprostý opak. Chtěl jsem 5 zápasů, protože jsem věřil, že cenný kov domů přiveze. Míša zůstala soustředěná na všechny zápasy. Překvapila mě, když nedělala jen svoji jednu techniku, ale zkoušela kombinovat. Viděl jsem u ní jak deaši harai , tak haraigoši, tao toši a velmi dobrou práci rukou. V posledním zápase trochu strnula, protože měla medaili na dosah a nechtěla riskovat. Vrátila se ke svým špatným zlozvykům, ale to jsem dokázal pochopit.

Všechny 4 holky splnily cíl, se kterým jsme do ostravské haly přijeli. Někdo možná řekne, mohlo to být lepší, ale vzhledem k velmi dobré konkurenci naše reprezentantky za tento výkon velmi oceňuji a zároveň gratuluji.

Další víkend 27.10.2018 nás čekalo Mistrovstí České republiky mužů a žen v pohádkovém městě Jičíně. Zde nás reprezentovaly dvě závodnice z mladších věkových kategorií. S Annou Doležalovou a Barborou Švecovou, která je naší nejlepší chlumeckou judistkou, jsme jeli bez očekávání a jak se říká ,, na zkušenou.“ Zažili jsme vtipný začátek, když Anna přišla z vážení. Na moji otázku, zda se vešla do váhy, se jen usmála a řekla, že skoro o dvě kila. Tím jsem to měl jednodušší. Holky šly obě ve stejné váhové kategorii do 63kg. Anna měla dva zápasy, které sice prohrála, ale předvedla skvělé zápasy. První minutu a půl měla nad soupeřkami převahu v boji o úchop, ale vždycky udělala chybu, kterou soupeřky využily. Na této úrovni juda se chyby už neodpouští a Anna se umístila na 7 místě. Druhá byla Barča, která předvedla své kvality. Je však nutné také zmínit, že v minulém roce shodila přes deset kilo a stále se úplně nesrovnala s váhovým rozdílem. Barča šla do každého zápasu bez respektu a s elánem. Popíšu vám poslední zápas o třetí místo. Barča nastoupila proti Kristýně Poláškové. Na začátku zápasu převzala iniciativu Bára a zkusila několikrát za sebou nožní chvat. Poté se Kristýna chytla za Barčiny rukávy, ze začátku jsem se bál, že to bude nevýhoda pro Báru, ale po nástupu Kristýny na Osoto, kdy Barča přešla do sode gurumy a chyběly milimetry, aby dostala wazari, nastalo přerušení. Zápas pak začal znovu, role se vyměnili a Kristýna převzala iniciativu, kdy ihned nastupuje na tomoe nagu a Bára padá na wazari. Bára neváhá a chytá soupeřce nohu a po dlouhém přetahování, kdy to i vypadalo, že Barča soupeřku otočí do držení, se jí vycukla a chytla Báru. Ta se už z pevného držení za deset sekund nedokázala dostat. Barča obsadila úžasné 5. místo a předvedla, že když bude chtít, bude mít v české špičce stále místo.

Závěrem bych rád ocenil i tyto dvě závodnice a doufám, že je účast na mistrovství posílí a přinese zkušenosti, které zúročí v příštích zápasech.

Pondělní trénink 29.10,

(773 / 27.10.2018 / TrPČ) Pondělní trénink 29.10. 2018 mají děti prázdniny a bude společný trénink od 17:30hod.

Přebory mladších žáků 2018

(772 / 24.10.2018 / TrPČ) Jako již tradičně od poloviny října se rozjíždí kolotoč Přeborů a Mistrovství republiky. Je to vrchol roku, pro každého judistu, který se dokáže na tuto soutěž kvalifikovat. Pro žactvo jsou Přebory rep. a pro dorost a starší Mistrovství rep. Jako první vrcholná soutěž ( Přebory rep. mladšího žactva ) proběhla 20.10. v Ostravě. Žáci nemají vůbec jednoduché se na tuto soutěž kvalifikovat. Postupují pouze dva nejlepší s každé váhy a z našeho kraje. Pro dívky je soutěž otevřená. Z našeho oddílu si účast dokázalo vybojovat 5 chlapců a 4 dívky. Jako první se do bojů pustili lehčí a střední váhy, které byly nejvíce obsazené. Dobrý vstup do soutěže měla naše Kateřina Černá ve váze do 40 kg. Katce se povedlo porazit první dvě soupeřky a tím se dostala do devítky nejlepších. Tam už bohužel Katka nestačila na své soupeřky a skončila tak na děleném devátém místě. Pro Katku velmi dobrý výsledek. Poté přišli na řadu naši nejlepší mladší žáci Vojtěch Jahoda ve váze do 38 kg a Vítek Myška ve váze do 42 kg. Vojta měl dobrý los a od začátku nad soupeřem vedl. Měl jasnou převahu, ale bohužel přišlo podcenění soupeře, Vojta udělal chybu a prohrál. Víťa se pral mnohem lépe a soustředěně. Prvního soupeře s přehledem porazil a i nad druhým měl navrch, ale i jeho drobná chyba po které prohrál, ho poslala domů. Přesto Vítek každou chvílí co stráví na žíněnce dokazuje svoje kvality, kterými říká, že o něm ještě uslyšíme. Následovali zápasy našich nejlepších dívek. Nikol Sejkorové ve váze do 36 kg a Lence Lazarové ve váze do 44 kg. Nikola bohužel dostala velmi těžký los. První soupeřka s Českých Budějovic jí vůbec neseděla. Soupeřka od začátku vedla na wazari což dokázala 30 sekund před koncem Nikča vyrovnat. V následujícím golden skore nikdo nebodoval a tak rozhodčí museli určit vítěze zápasu. Moc nás nepřekvapilo, že ukázali na soupeřku, která byla o trochu aktivnější. Tato její soupeřka skončila na konec na třetím místě. Další bojovnice Lenka byla pro nás velkým otazníkem. Je sice šikovná, ale zranění jí nedovolili řádnou přípravu a ani na soutěži nebyla 100 % fit. Na žíněnce to, ale nebylo vidět. První dvě soupeřky doslova smázla. Třetí soupeřka s Pardubického juda ( pozdější vítězka soutěže ) byla už nad její síly. Lenka tak nastoupila k poslednímu zápasu o bronzovou medaili. Na Lence bylo vidět, že tu medaili prostě chce a taky si jí vybojovala před ukončením časového limitu. Takhle velký úsměv jsem na Lence viděl poprvé od doby, kdy k nám přešla na začátku října z Nového Bydžova. Tahle medaile jde za trenérem N. Bydžova Jardou Hnátem. V druhé polovině dne šli na řadu těžší váhy. Láďa Bělík do 55 kg bohužel skončil v prvním kole. Tomáš Martinec ve váze do 60 kg v druhém kole a Dan Hlaváček v téže váze po jedné výhře a dvou prohrách skončil na devátém místě. Nutno podotknout, že všichni soupeři našich kluků skončili do sedmého místa, takže neprohráli s žádnýma béčkama. Poslední naše zástupkyně Klára Vavřínková, byla pro mě největším překvapením. Klárka se hodně zlepšila a dokázala vzdorovat o mnoho zkušenějším judistkám. Skončila na výborném 5. místě.

Gratulujeme !!!

Polabská liga a první společné setkání

(771 / 16.10.2018 / TrPČ) Přátelé a kamarádi juda, pokuď máte chuť posedět v dobré společnosti. Příjďte 1.12.2018 a ptáte se kam? Akce se uskuteční v nádherném prostředí Mlýna, Pančava u Zbraslavic. Tato akce je pro trenéry, rozhodčí a rodiče kteří se zapojují při organizaci Polabské ligy a vlastně pro všechny co mají smysl pro humor a chtějí se bavit. Zájemci pište Petru Černohorskému tel +420739406829

Je zde omezena možnost ubytování kdyby se někomu nechtělo jet domů. Podrobnosti napíšeme před akcí

POREČ 2019

(770 / 5.10.2018 / TrPČ) ZDE POSÍLÁM ODKAZ PRO PŘEDSTAVU NA VELKÝ JUDO FESTIVAL.

TOTO JE Z MINULÉHO ROKU. NATENHLE ROČNÍK SE BUDE MOC PŘIHLASIT CCA OD LEDNA.

http://www.judofestival.com/?portalId=130&contentCategoryId=78

Pište kdo máte zájem, je to výborná příležitost na rodinou dovolenou, je zde i velké nejudistické vyžití.

Mělnik Cup 2018

(769 / 3.10.2018 / TrPČ) Trenér míní, ale děti mění. To bude nejspíš ten důvod, proč nám to asi i tak od září spokojeně klape. Důležité a zároveň tak těžké je umět naslouchat těm malým stvořením. Sami je považujeme za slabé, ale zároveň se na ně obracíme, když potřebujeme načerpat energii po náročném dni, když to třeba v práci neklape, ráno vstaneme levou nohou nebo počasí nepřeje. Zvláště pak je dobré je mít u sebe a zpravidla se vše obrátí. To se stalo i mě, když jsem dětem naplánoval úplně jiné závody, než kterých se zúčastnily.

Těšil jsem se na krásný výlet vlakem na východ České republiky do nejzazšího cípu, kterým je Ostrava. Konal se zde Český Pohár Ostravy, kam se sjíždějí všichni dobří judisté, aby se poprali o poslední body do žebříčku. Ten je pak kvalifikací na Přebory a Mistrovství republiky. Až do pátečního tréninku to tak mělo být, ale náhle děti řekly, že chtějí vyrazit do Mělníka, protože tam mají hezčí medaile a oni si pro ně dojedou. V první chvíli jsem byl překvapen a drobátko i rozzloben, ale dostaly příležitost vlastní volby. Já jsem jen pak doufal, že je to tak správné. V sobotu 29.9.2018 si pro cenné kovy vyrazila sestava našich mini mláďat, mláďat a mladších žáků a žákyň. Po příjezdu na místo, když jsem viděl viset ty vlajky z Polska, Německa, Slovenska, jsem se ptal sám sebe“,, neměl to být malý turnaj?“ Po zhlédnutí tabulek, kde měl každý z našich minimálně jednoho cizince, jsem věděl, že to nebude jednoduché. O to více mě mile překvapili naši nejmenší V. Rez, P. Bernát a V. Valášek a to jejich způsobem praní, kdy každý šel do zápasu bez váhání a s respektem. Zároveň si každý zkusil techniku, kterou se nyní učí a vyhrál. Nejvtipnější zápas měl Víťa Valášek, který hodil soupeře na sasae curikomi aši a podržel ho tak, aby soupeř spadl jen na kolena. Nechal ho postavit, zopakoval předešlou techniku a hodil ho znovu opět úplně stejně. Nechal ho postavit podruhé a v tu chvíli jsem na trenérské židli myslel, že vkročím na žíněnku a ukážu mu to. Vítek to zřejmě viděl a nejspíš si řekl: ,,dost hraní.“ Následně soupeře hodil na chvat zvaný O goši. Ten kdo, neměl svůj den, nadšení pro zápas, bylo naše trio ze stejné váhové kategorie K.Černá, N.Sejkorová a Lucie Lazarová. První, dvě dělaly chyby, u kterých jsem si myslel, že už jsme je odnaučili. Poslední z děvčat Lucka k nám od září přešla z Nového Bydžova a ještě si na sebe zvykáme. Pevně věřím, že vše do republiky doladíme.

V neděli 30.9.2018 jsem ráno zaspal a děti si musely dojet pro svého trenéra pomalu až do postele. Bylo jasné, že to nebude zrovna jednoduchý start do nového dne. Naštěstí ale naše starší žákyně, dorostenci a dorostenky na žíněnce vše dohnali a byla to nádhera je sledovat. Chyby byly, ale přesto to už začíná mít grády.

A nejen judem je člověk živ. Já osobně si myslím opak, ale Matěj Křepel nám toto pravidlo potvrdil. Výjimečně vyrazil na závody ve střelbě a přivezl dvě 2. místa z Mezinárodního mistrovství ČR. Jemu a všem sportovcům gratuluji, přeji další úspěchy a našim judistům, ať se podaří Přebory republiky.

1. místo - Bernát.P.,Baťka J., Sejkora A.,Rez M., Svobodová A. M.,

2. místo - Rez V.,Bělík P.,Švecová P.,Doležalová A.,

3. místo- Valášek V.,Vavřínková K., Bělík L.,Doležalová E.,Jahoda V.,Lazarová L.,

bez umístění - Sejkorová N.,Černá K., Horák K., Pohořalý.,Hájek P.

Brno

(768 / 19.9.2018 / TrPČ) O uplynulém víkendu jsme měli na pilno, konal se totiž jeden z největších turnajů v ČR, Brno Cup Open. Turnaje se zúčastnilo 1156 závodníků ze 158 oddílů z 10 států. A úroveň závodníků byla vynikající. Za náš oddíl startovala v sobotu v kategorii žen ve váze do 63kg Bára Švecová která po dvou prohraných zápasech a dvou vyhraných skončila na krásném pátém místě. Naši dorostenci Honza Baťka 73kg, Anička Doležalová a Terezka Svobodová do 57kg předvedli pěkné výkony, ale pouze Terezce se podařilo získat bronzovou medaili kdy prohrála pouze jednou v semifinále (čtyři výhry jedna prohra) ,Terezka od září přestoupila do oddílu ZŠ Sadová Čáslav a ostudu rozhodně neudělala ???? mimochodem všichni čtyři měli nejobsazenější váhy ve svých kategoriích ????

Druhý den se představili naší mladší a starší žáci a žákyně kde jedinou medaili získala Michaela Jahodová 40kg kdy po dvou výhrách a jedné prohře získala stříbrnou medaili, Péťa Švecová bohužel ve své váze do 52kg která byla nejobsazenější váhou starších žákyň o chloupek nedosáhla na medaili kdy po dvou výhrách a dvou ptohrách byla na pátém místě. Eliška Doležalová si premiérově vyzkoušela váhu do 57 a přála se velmi slušně, skončila na sedmém místě. Ostatní naši závodníci Víťa Myška, Jiřík Pohořalý, Kačka Černá, Nikča Sejkorová, Klárka Vavřínková a Anička Svobodová bojovali co jim síli stačili, ale na postupy do dalších kol to bohužel nestačilo.

Sedm statečných se zúčastnilo i kempu někteří byl i dokonce poprvé na tak velkém kempu. A jestli někdo řekl, že závody byli náročné tak kemp nedosažitelný a všichni si šáhli na kdo svých sil, když porovnávali svoje síly s ukrajinci, maďary, poláky a bratry slováky.

Všem našim závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci

První víkend v září a opět v sedle

(767 / 12.9.2018 / TrPČ) Polabská liga Nový Bydžov 08.09.2018

Horké prázdniny máme za sebou a rovnýma nohama jsme skočili do sportovních soutěží. Jako první byla na pořadí Polabská liga a její 4. kolo v Novém Bydžově. Sjela se silná konkurence, soutěžící předváděli své nejlepší dovednosti. Celkem zde bylo 318 dětí ze 42 oddílů. Soutěž se pro nás konala takříkajíc "za rohem", takže jsme si ráno mohli přispat. Z našeho oddílu se účastnilo celkem 17 závodníků a závodnic. Byli jsme částečně oslabeni, v kategorii starších žáků jsme neměli žádné zástupce. Je to škoda, určitě bychom v kategorii děvčat body do celkové soutěže získali, zde se totiž nachází největší opory našeho klubu. A tak bylo na mladší generaci, aby ukázala, že znich budou důstojní nástupci starších spolubojovníků.

Výsledky podle kategorií:

U9 chlapci:

2. místo Petr Bernát, Vladimír Rez

3. místo Vítězslav Valášek

U11 chlapci:

1. místo Martin Rez

2. místo Petr Bělík

U 13 chlapci

1. místo Vojta Jahoda, Tomáš Martinec

U13 dívky

1. místo Lea Frýdová (ale neměla ve své váhové kategorii soupeřku, zápasila mimo soutěž)

2. místo Nikol Sejkorová

Je třeba konstatovat, že to měli něktěří závodníci těžší, v kategoriiích chlapců U13 ve váze do 38 kg měl Vojta Jahoda, Jiří Pohořalý a Kamil Horák 25 závodníků, proto byla tato kategorie rozdělena na dvě tabulky. V kategorii do 42 kg měl Vítek Myška 12 závodníků vysoké úrovně.

Celkově jsme v tomto kole obsadili 6. místo za Novým Bydžovem a TJ Sokol Praha Vršovice, a to o pouhý jeden bod. Po čtyřech kolech v Polabské lize si zatím držíme 4. místo za Jihlavou o 1 bod. Kluby na 1. a 2. místě již mají velký náskok, ale „Nikdy neříkej to nejde“, vzniklo prakticky u nás a proto se nechte překvapit čekají nás ještě 2 kola, takže uvidíme, zda se objevíme na stupni vítězů. Myslím, že to bude nervy drásající boj až do poslední sekundy posledního zápasu 6.kola v Kolíně.

A to by jsme nebyli mi kdybychom za jeden víkend nestihli víc akcí. V neděli 9.9.2018 se v Pardubicích uskutečnil neoficiální turnaj v open kategorii pro Dorostenky. A mezi špičkou,která na tento turnaj byla pozvána se objevilo jméno Natálie Janouchová – judo Chlumec nad Cidlinou. Turnaj měl kouzlo rodinné atmosféry, i když si na žíněnce holky nic nedali zadarmo. Natálka, předvedla že je na nadcházející půlku sezóny připravená a umístila se na druhém 3.místě. Pro všechny závodnice byla připravena finanční odměna a pohoštění formou rautu. Tak pěkný turnaj jsem za svoji kariéru dlouho nezažil troufám si říct že nikdy.

A v neposlední řadě starší žákyně Doležalová E.,Švecová P.,Jahodová M. se zúčastnili kempu na celý víkend, který se odehrál v Liberci pod taktovkou T. Vaníčka trenéra RVŽ a KVŽ.

ilustrační obrázek

(671 / 16.4.2016 / Admin) Tým chlumeckých trenérů na Polabské lize 2014 v Kolíně.

ilustrační obrázek

(670 / 16.4.2016 / Admin) Vítězný Chlumecký tým v Polabské lize za rok 2014 v žákovském judu.

ilustrační obrázek

(669 / 16.4.2016 / Admin) Polabská liga 2014 - druhé kolo v Chlumci.

ilustrační obrázek

(668 / 16.4.2016 / Admin) Vítězný tým Polabské ligy za rok 2011.

ilustrační obrázek

(667 / 16.4.2016 / Admin) Polabská liga v Chlumci nad Cidlinou.

UKONČENÍ STRÁNKY

©KV(2010-2018)
TOPlist